Kurumsal

Doğal Yaşam Koleji ailesi olarak geleceğe yön verebilen, sanat, spor, müzik, akademik anlamda yetkin bireyler yetiştirmek yegane hedefimizdir.

Giderek artan sayıda araştırma, çocukların açık havada geçirdikleri süreleri arttırmanın sayısız faydası olduğunu ileri sürüyor. Bu durumun farkında olan bizler, çocuklarımıza doğa ile iç içe bir eğitim fırsatı sunuyoruz. Şehir kalabalığından uzak, Nif Çay’ı kenarında, çeşitli evcil hayvanları ve eşsiz doğası ile çocuklarımıza hem bir faaliyet alanı hem de kendilerini geliştirebilecekleri bir mekan sunuyoruz.

Geniş arazisi ile okulumuz, her türlü spor, sanatsal çeşitli etkinlikler gibi faaliyetlere ev sahipliği yaparken çocuklarımıza yaparak yaşayarak öğrenmesi için de bir ortam sunmuş oluyor. Ayrıca çocuklarımızın yaşayacağı mental ve fiziksel yorgunluğa karşı önlem almış oluyoruz.

Artık makine başında çalışacak işçiler yetiştirmek yerine geleceğin makinelerini hayal eden ve tasarlayan bireyler yetiştirmek arayışına girildiği günleri yaşıyoruz. Bunun bilincinde olan bizler, dinamik bir akademik kadro, kendini yenileyen bir sistem, destek eğitimleri, takviyeler, proje ve olimpiyat çalışmaları ile yolumuza devam ediyoruz.

Okulumuz

Fotoğraf Albümü

  • dogal-yasam-koleji-foto-25
  • dogal-yasam-koleji-foto-17
  • dogal-yasam-koleji-foto-10
  • dogal-yasam-koleji-foto-06
  • dogal-yasam-koleji-foto-15
  • dogal-yasam-koleji-foto-21
Murat Kurt / Yönetim Kurulu Başkanı

Kurucu Mesajı

Günümüzde çocuklarımız uzun süre kapalı alanlarda bulunmak zorunda kalmaktadırlar. Hayatları, okul ve evde geçiyor. Birçoğunun bahçede oynama şansı olmuyor. Hem özgürce hareket edip, deşarj olamıyor hem de doğanın şifasından faydalanamıyorlar.

Bu durum, sadece küçükler için geçerli değil. Anne-babalar da aynı şekilde doğadan uzakta, stresli bir hayat sürüyor. Hepimizin fırsat buldukça gittiğimiz mekânlar alışveriş merkezleri oluyor. Ancak bu mekânlardaki elektrik donanımı, ses, ışıklandırma ve kapalı ortam insanı rahatsız ediyor.